Testnevelés tagozat

Testnevelés tagozatos tantervű osztály 1974 óta működik iskolánkban.
Az idei tanévben tagozatos osztályaink a következőek: A és B osztály általános testnevelés tagozatos, C osztályunk pedig vízi sport tagozatos osztály.

Alsó tagozatban óraszámaink: - heti 6 óra
Felső tagozatban óraszámaink: - heti 5 óra


Az első négy évben általános alapképzésben részesülnek tanulóink, közben folyamatosan megismerkednek a különböző sportágak alapmozgásaival.
A játékos, sok mozgással járó testnevelés óra hatékonyan segíti gyermekeink kondicionális, koordinációs képességeinek optimális fejlődését. A tanórai és a tanórán kívüli foglalkozások kedvezően hatnak a finom koordinációs tevékenységek megtanulására, megszilárdítására.
Tanulóink a tanórán kívüli sportfoglalkozásaikat a DSE- ben, heti 18 órában és az iskolával együttműködése szerződésben lévő sportegyesületekben (Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia, ARAK, Alba Fehérvár FC, Fehérvár Vízilabda SE, Orka SE, Alba Öttusa, Alba Máv Előre) végzik.
Sportoló gyermekeink erejüket a napi feladatok nehézségeihez mérten tudjak beosztani. Megtanulják a fáradságot legyőzni, a sikert, a kudarcot egyaránt elviselni. Megtanulnak együtt, egymásért küzdeni, helytállni a sportpályákon és azon kívül is.
A sport jellemformáló ereje megnyilvánul a testnevelés tagozatos osztályok jobb tanulmányi eredményében is.
Iskolánk atlétika, labdarúgás, kosárlabda, kézilabda sportágakban és játékos sportversenyben a város és a megye egyik legeredményesebb iskolája.
Évek óta az országos eredményeink is figyelemre méltóak, az iskolák diákolimpia versenyek pontozási rangsorában mindig előkelő helyet foglalunk el.

A 2017/2018 tanév megyei, területi és országos eredményei:

  1. Labdarúgás

               

  1. kcs fiú Megyei: II.

II.kcs fiú                               Megyei: I.           Országos: 1. hely                                                                                                                                                                                          

  1. Játékos Sportverseny

Megyei: I.                           Országos: 6. hely                                                           

  1. Atlétika

A;   Mezei futás:

  1. kcs. fiú Megyei: II. Országos:19. hely                                         
  2. kcs. lány Megyei: I. Országos: 3. hely             

 III. kcs. fiú                  Megyei: II.                                         Országos: 13. hely          

B; Összetett bajnokság

 

  1. kcs fiú Megyei: II.
  2. kcs lány Megyei: II.

III. kcs fiú                     Megyei: I.                                           Országos: 21. hely          

IV.kcs lány                  Megyei: III.                                                       

III.kcs - Ruff Fanni    Megyei: II.         

IV.kcs – Boros Lola   Megyei: II.         

                                              

C; Egyéni bajnokság

III. kcs           Kerék Patrik

600 m                                   Megyei: IX         

Távolugrás                          Megyei: III.                       

III. kcs           Grósz Gergő

600 m                                   Megyei: IV.       

                                              

  1. kcs Bolla Gergely

Távolugrás                          Megyei: IV.       

                                              

  1. kcs Zimmermann Lili

Súlylökés                            Megyei: I.           Országos: 9. hely            

                                              

  1. kcs Boros Lola

Kislabdahajítás  Megyei: V.         

III. kcs.         4x100m fiú váltó            

                                               Megyei: VIII                                                     

  1. kcs. 4x600m lány váltó

                                               Megyei: I            

                                              

  1. Sportlövészet:

Bite Angéla                        IV.kcs.                 Megyei: I.                            Országos: 8. hely            

      Tóth Krisztián                     IV.kcs                    Megyei II.           

      Szabó Máté                         IV.kcs                   Megyei: I.           

       

  1. Súlyemelés:

Nida Zalán           IV. kcs                                                  Országos: 5. hely            

  1. Úszás
  2. kcs. fiú váltó Megyei: V.

II.kcs lány váltó                                 Megyei: II          

III.kcs lány váltó                               Megyei: II          

Egyéni:

        Horváth Hanga I. kcs.                   

        50 gyors                                              Megyei: VII

      50 hát                                                   Megyei: IX.        

        Varga Fanni                       II. kcs.  

        50 gyors                                              Megyei: II.         

50 mell                                                Megyei: II.                                                        

Hegyi Luca                          II. kcs.                                                                 

50 hát                                                  Megyei: V.         

Hegedüs András

        100 hát                IV.kcs                   Megyei: II          

  1. Kosárlabda

        III.kcs lány                           Megyei: RV       

  1. kcs. lány Megyei: I.                           Területi: 2. hely

        IV.kcs.fiú                             Megyei: II.

  1. kcs fiú B33 Megyei: II                           Területi: 3. hely
  2. Kézilabda

III. kcs fiú             Megyei: IV.       

III.kcs. lány          Megyei: RV       

  1. kcs fiú Megyei: RV

                                                              

  1. Tájékozódási futás
  1. kcs Csengey Márton              Megyei: I.            Országos: RV